...و خانه، خانه توست

*پرده یک طرف خانه را میگیری و التماس و گریه، این لمس ناتمام به چه درد میخورد؟ضلع ها و گوشه های دیگر را از دست میدهی.برای نزدیک شدن به یک چندوجهی، چه کار باید کرد؟ فکرش را بکنی بهترین گزینه، دور زدن است،دایره است.

*می گویند اینجا مرکز است.پایان راه خوبیها.می گویند اهلش مثل براده ای از دور می آیند و به این مرکز نزدیک می شوند.ولی چرا آخر خط خوب ها،نقطه نیست؟چرا راهشان پاره خط نیست که برسند به نقطه آخر و بنشینند و بگویند تمام؟میرسند به دایره.باز هم باید دور بزنند.قطعیت و سکونی در کارشان نیست.شعاعشان کم میشود ولی باز باید دور بزنند.انگار بنا نیست هیچ کس با خیال تخت گوشه ای لم بدهد.اندکی سرگردانی تا پایان باقی میماند و اندکی حرکت.پایان دایره ای را که  به چشمت خودت دیدی.

*یک آقای روحانی حرف قشنگی می زد.می گفت نه که هم دوستش داری و هم از او میترسی، سر جمع این بیا و برو، برآیند این کشش و رانش میشود دایره.البته کلمه های خودش بهتر بود.می گفت:"خدا هم صفت جمال دارد هم جلال، این است که نزدیک شدن به او می شود دور زدن1"

 

1-درس های حج آیت الله سید محمد شجاعی

منبع:
"...و خانه ،خانه توست
نوشته فاطمه شهیدی"

/ 15 نظر / 17 بازدید
نمایش نظرات قبلی
خادم العباس علیه السلام

در ضمن فکر نمیکنم نویسنده محترمه آن کتاب مجتهد در علم کلام وعقائد باشند و این مکتوب هرچند محققانه و فاخر خالی از اشتباه نیست .

خادم العباس علیه السلام

(هر کدام این آدمها که با تو می چرخند،پاره ای از خدا را دارند) برای چی کتاب مینویسیم؟ میخواهیم به اسلام ضربه بزنیم ، میخواهیم اسلام جریان انحرافی ، پلورالیسم دینی ، لیبرالیسم فکری درست کنیم؟ منظور نویسنده از این جملات چیست؟

شکوفه (پروانگی)

خوشا دمی نشستن به هوای او خوش به سعادتتون به من هم سربزنید وازعطر وجودتون نصیبمون کنید خوشحال میشم[گل]

شاگردي كم حرف

ابدیت بالای کعبه موج می زند ... بی نهایتی در فضا پخش است ... خدا بی داد می کند .... اینجا صحبت ِ عشق است بي هيچ پخش شدن ِ كلمه اي در فضا ...

شاگردي كم حرف

منظور از اينجا همان آن جا بود. .. آخ! ...

عباسی

..... با خوندنش حس و حالی غیر قابل وصف بهم دست داد! کاش خیلی چیزا رو قبل رفتن می خوندم!اونوقت شاید کمتر حسرتش رو داشتم!

فاطمه

خسته ام از این همه نبودنت...از این همه ندیدنت..لحظه ای فقط بیا...ارام میگیرم بخدا...آرام...

محمد

سلام به نظر من هم متن خوبی بود به نکته جالبی که تو کامنتها من دیدم اینه که همه فک میکنن خودشون منطقی هستن و دیگران رو غیر منطقی میدونن یه سوالی که برام پیش اومده اینه که منطق منطقی بودن رو کی تعیین میکنه؟!!!